Loading...

Zabawki kreatywne dla przedszkolaków

www.polskieczesci.pl nowoczesna szafka na buty meble szatniowe

Każda zabawka rozwija dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Nawet zwykły pluszowy miś, samochodzik wyścigowy czy lalka bobas. Jednak niektóre zabawki rozwijają te umiejętności jeszcze bardziej! Są to zabawki kreatywne, które dostępne są pod rożnymi postaciami. Pomagają dziecku rozwinąć zdolności manualne i plastyczne. Są szczególnie polecane dla dzieci w wieku przedszkolnym, które uwielbiają próbować nowych rzeczy. Konkretne zestawy są dostosowane do dzieci w różnym wieku.

Znajdziemy zabawki kreatywne dla trzylatków, czterolatków i pięciolatków. Dla młodszych i starszych, dla dziewczynek i chłopców. Producenci umieszczają informację o wieku, w którym najlepiej używać zabawki na jej opakowaniu, ale samemu też obserwujmy zdolności dziecka oraz jego upodobania. Warto sięgnąć po takie zestawy kreatywne dla przedszkolaków – zapewniają nie tylko rozrywkę, ale i pomagają rozwinąć wiele umiejętności. Możemy bawić się wraz z dzieckiem, pomagając mu w malowaniu, rysowaniu, klejeniu, wycinaniu czy robieniu biżuterii. Zobacz, jakie zestawy zabawek kreatywnych możesz znaleźć w sklepach.

Zalety zabawek kreatywnych dla dzieci

Dlaczego dzieciom w wieku przedszkolnym warto sprawić taki prezent pod postacią zestawu kreatywnego? Dlatego, że takie zabawki są nie tylko źródłem świetnej rozrywki, ale i pomagają w rozwoju różnych umiejętności. Zestawy kreatywne rozwijają dziecięcą pomysłowość i fantazję. Uczą też cierpliwości i spostrzegawczości. Poprawiają zdolności manualne dziecka, a nawet poszerzają wyobraźnię przestrzenną. Zestawy w walizeczkach czy teczkach można zabrać ze sobą w podróż. Dziecko może bawić się nie tylko w domu, ale i podczas wizyty u bliskich, rodzinnego pikniku czy wycieczki.

Mali artyści mogą tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Niebanalne gadżety zawarte w zestawach pozwalają na tworzenie kolorowych obrazków przy pomocy farbek, kredek, mazaków, brokatu, piasku czy koralików do sprasowania.

Rożne zestawy kreatywne dla dziewczynek i chłopców

Zestawy do malowania farbkami to jedne z popularniejszych zabawek kreatywnych. I nie ma w tym niczego dziwnego. Dzieci wprost uwielbiają tę formę zabawy. Mogą być to zestawy do malowania palcami, przeznaczone dla tych mniejszych przedszkolaków, ale i zestawy do malowania pędzelkami.

Znajdziesz nawet farbki do malowania na ciele – muszą posiadać jednak specjalne atesty, by nie uczuliły malucha. Niektóre komplety są dedykowane dziewczynkom, takie jak zestawy do malowania paznokci, tworzenia makijażu i samodzielnej biżuterii, a inne sprawdzą się dla chłopców – zestawy małego majsterkowicza, konstruktora czy hodowcy kryształów. Są też takie, które będą odpowiednie zarówno dla jednych i drugich.