Loading...

U okulisty także powinniśmy się pojawiać systematycznie

okulary przeciwsłoneczne krzesła iso wzrokowe potencjały wywołane

Jeżeli już wiemy, że nasze oczu są osłabione i konieczne jest noszenie okularów, to powinniśmy dopilnować, aby systematycznie sprawdzać, jaki jest ich stan. To oznacza, że regularnie musimy się umawiać do okulisty, tak aby mógł on przeprowadzić niezbędne badania, po których będzie w stanie powiedzieć, czy nasz wzrok się pogorszył czy nie. Jeśli tak, to konieczna będzie zmiana okularów, tak aby dobrać do niej odpowiednio szkła, jeśli nie, to wszystko pozostanie po staremu, ale jednocześnie my będziemy mieli wiedzę na temat tego, co dzieje się z naszymi oczami.

Najlepiej raz do roku

Chcąc być na bieżąco z tym, co dzieje się z naszymi oczami, powinniśmy systematycznie umawiać się na wizyty do okulisty. Najlepiej zrobimy, jeśli będziemy się z nim widywać raz do roku, wówczas będzie istniała niewielka szansa, że przegapimy coś ważnego i nie zdążymy z podjęciem odpowiednich kroków. Jeśli jednak nie czujemy, aby ten nasz wzrok się pogorszył, mamy wrażenie, że widzimy tak jak wcześniej, to możemy się na taką wizytę umówić po dwóch latach. Nie mniej, bardzo ważne jest to, aby robić to systematycznie, bo wówczas łatwiej będzie wychwycić wszelkie nieprawidłowości, a poza tym, będziemy mogli dobierać takie okulary, które idealnie będą odpowiadały na potrzeby naszych oczu. Takie wizyty u okulisty mogą się odbywać prywatnie, albo na fundusz, a to oznacza, że będziemy mogli je odpowiednio dopasować do naszych możliwości.

Nie wolno tego ignorować

Czasami jest tak, że mamy wrażenie, że gorzej widzimy.

Czujemy, że te okulary, które mamy, nie do końca spełniają już swoją rolę, że są one jednak za słabe, bo nasza wada się znacznie pogorszyła. A jednak, cały czas odkładamy wizytę u okulisty, tłumacząc sobie, że najpierw musimy zrobić coś innego. Takie podejście nie jest dobre, bo im szybciej spotkamy się z tym konkretnym specjalistą, tym szybciej będziemy mogli pomóc naszym oczom. Tym bardziej, że czasami gorsze widzenie nie jest spowodowane osłabieniem oka, ale pojawieniem się kolejnych schorzeń, które mają na nie zły wpływ. Może się wówczas okazać, że do naszych problemów doszła jaska czy zaćma. Wówczas im szybciej podejmiemy odpowiednie działania, tym większa będzie szansa, że wyleczymy nasze oczy i znowu będziemy mogli się pochwalić dobrym wzrokiem. Jeśli jednak będziemy zwlekać z podjęciem odpowiednich kroków, to może się okazać, że znacznie pogorszymy naszą sytuację i ten nasz wzrok będzie się pogarszał jeszcze szybciej. Warto umawiać się na regularne wizyty do okulisty. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że wychwyci on wszelkie nieprawidłowości na wczesnym etapie ich rozwoju.