Loading...

System monitoringu a ochrona

www.1jestkokon.com stolik koktajlowy

Kolejnym istotnym uzupełnieniem usług ochroniarskich, poza instalacją alarmową, jest również odpowiedni system monitoringu. To także temat bardzo szeroki, ponieważ konsumenci mają możliwość wybierania spośród bardzo wielu rozwiązań w tym zakresie. Przede wszystkim należy wskazać, że skala takiej instalacji zależy głównie od wielkości obiektu oraz jego charakteru.

Im większą powierzchnię trzeba objąć dozorem wizyjnym, tym większe będą koszty i tym więcej prac technicznych należy wykonać. Płyną z tego jednak bardzo konkretne korzyści związane z bezpieczeństwem. Cechy instalacji dozoru wizyjnego Podstawą monitoringu są kamery.

Pod tym względem wybór jest ogromny, ponieważ w sprzedaży znajduje się szereg kamer dedykowanych do takich zastosowań. Część z nich pozwala rejestrować obraz bardzo dobrej jakości w rozdzielczości HD lub wyższej, co w naturalny sposób przekłada się na wartość dowodową nagrań. Ponadto część modeli kamer świetnie radzi sobie z nagrywaniem obrazu nawet w całkowitych ciemnościach.

Umożliwia to wbudowany promiennik podczerwieni z diodami IR. Sercem każdego systemu monitoringu są rejestratory, ponieważ to za ich pomocą steruje się parametrami obrazu oraz nagrywania. Umożliwiają one także podgląd w czasie rzeczywistym, jak też przeglądanie zapisanych wcześniej materiałów.

Oczywiście do rejestratora musi być podłączony dysk twardy, na którym dane będą na bieżąco zapisywane. Dobrej klasy dysk o dużej pojemności jest w stanie zapisać setki godzin nagrań w wysokiej jakości. Pakiet zazwyczaj się opłaca Koordynatorem i wykonawcą instalacji może być agencja ochrony.

Warto wtedy zdecydować się na pakiet, w ramach którego otrzymujemy jako klienci pracę patroli interwencyjnych, skuteczny system alarmowy oraz monitoring w ramach jednej usługi. Takie pakiety najczęściej są bardzo ekonomiczne i lepiej zdecydować się na taką opcję niż na kupowanie każdego z rozwiązań osobno. Odpowiedzialność za zabezpieczenia posesji są w tym momencie jasno określone.