Loading...

Prezenty na ślub nie muszą być nudne

www.sp98.waw.pl https://www.kartkiswiateczne.com.pl/ https://shop36.pl/

Ślub to niewątpliwie piękne i podniosłe wydarzenie, a to oznacza, że należy je uświetnić odpowiednim prezentem. Ale co ważne, to wcale nie oznacza, że musimy kupować coś poważnego i statecznego. Może warto tutaj trochę zaszaleć i pokazać młodej parze, że to wcale nie musi być takie sztywne jak się wydaje? Możliwości mamy tutaj sporo, ale co ważne warto też zapytać młodych co by im się przydało. Może mają już jakieś plany odnośnie swojego mieszkania albo jakiejś podróży i konkretnie wiedzą co by chcieli dostać od swoich gości?

Zobaczmy jakie mamy możliwości

Z jednej strony możemy próbować zgadywać co mogłoby się przydać młodym.

Niestety, często jest tak, że prezenty ślubne się powtarzają, zwłaszcza jeśli dana para ma ze sobą zamieszkać dopiero po ślubie i goście wiedzą, że potrzebują wyposażenia do swojego domu. Wówczas może się zdarzyć sytuacja, że otrzymują kilka kompletów sztućców, kilka żelazek czy kompletów talerzy. Dlatego też, zdecydowanie bezpieczniejszą opcją jest zapytanie, co konkretnie przyda się nowożeńcom. Może się okazać, że usłyszymy wówczas w odpowiedzi, że pieniądze, bo młodzi mają już jakieś plany i wiedzą, że dzięki otrzymanej gotówce łatwiej będzie je zrealizować.

Czasami przygotowywane są też specjalne listy prezentów, gdzie goście odznaczają kto co kupi, tak aby te prezenty się nie powtarzały, ale z drugiej strony, żeby młoda para dostała faktycznie to wszystko, co jest jej potrzebne. Możliwości są tutaj różne, ale choć tego typu prezenty są bardzo przydatne, to jednocześnie mogą się wydawać bardzo oficjalne i sztywne. A wcale tak nie musi być.

Możemy trochę zaszaleć

Nikt nie powiedział, że wszystkie prezenty na ślub muszą być poważne i dystyngowane.

Może warto zrobić pudełko pierwszej pomocy, które w środku będzie podzielone na mniejsze przegródki, odpowiednio opisane np. na przyszłość, na zdrowie i tym podobne, a tam włożymy jakieś drobiazgi. W jednej mogą być pieniądze, w kolejnej przegródce tabletki przeciwbólowe, w jeszcze kolejnej smoczek dla przyszłego dziecka. Dodatkowo można kupić dwa wina, z których jedno będzie przybrane w suknię ślubną, a drugie w garnitur.

Jeśli wiemy, w jakim kolorze panna młoda będzie miała dodatki do swojej sukni, to możemy poprosić, aby ten kolor znalazł się również na sukni ozdabiającej wino. Nigdzie nie jest powiedziane, że wszystkie prezenty, które otrzyma para młoda muszą być poważna i przydatne. Jeśli zdecydujemy się na coś niecodziennego, co jednocześnie będzie bardzo zabawne, to może się okazać, że to właśnie nasz prezent zapadnie im najbardziej w pamięci.