Loading...

Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego?

https://kupmeble.pl/oferta/biurka http://kaflando.pl/ oświetlenie do łazienki

Urządzanie mieszkania bywa nie lada wyzwaniem. Szczególnie, gdy chcemy trafić w gusta wszystkich przyszłych mieszkańców i nie wydać na aranżacje pomieszczeń fortuny. W przypadku dzieci jest to przedsięwzięcie jeszcze trudniejsze, bowiem swoim pociechom najczęściej chcemy najbardziej dogodzić. Jak przytulnie, modnie i funkcjonalnie umeblować pokój niemowlaka, przedszkolaka i nastolatka? Wskazówki na temat wyboru najlepszych mebli do pokoju dziecięcego znajdziesz w poniższym artykule. Dla niemowlak Podstawowym meblem, który bezwzględnie musi znaleźć się w pokoju noworodka jest łóżeczko. Powinno mieć bardzo wygodny materac, który jednocześnie nie uszkodzi kręgosłupa maluszka. Meble w pokoiku nowo narodzonego dziecka muszą być ustawione w bardzo funkcjonalny sposób. Poruszanie się po pomieszczeniu nie może narażać na wchodzenie na półki czy potykanie się o kant stolika w nocy. Ustawiając szafki trzeba pamiętać, by zachować jak najwięcej przestrzeni. Ponieważ, gdy dziecko płacze w nocy nie zwracamy uwagę na nic więcej poza jego płaczem.

Ważnym elementem jest też przewijak, którego lepiej nie umieszczać pod oknem. Takie usytuowanie mebla mogłoby narazić pociechę na przewianie. Dla przedszkolaka Małe dzieci posiadają mnóstwo zabawek. Dlatego wybierając meble do pokoju przedszkolaka trzeba pomyśleć nad sporą ilością półek. Sprawdzą się również kartony o sporych wymiarach, gdzie bez najmniejszego problemu pociecha będzie mogła przechowywać co tylko zechce. Zamiast niemowlęcego łóżeczka trzeba wstawić zupełnie nowy mebel, którym będzie łóżko o normalnych wymiarach. Nie warto stawiać na dziecięce łóżka, które niestety nie będą razem z naszą pociechą rosły. Lepiej od razu zainwestować w większe, które będzie służyło wiele lat. Biurko oraz dopasowane do jego wysokości krzesełko to kolejne dwa meble, które znajdują się na liście obowiązkowej. Przedszkolaki lubią dużo rysować, a moment pójścia do szkoły nadejdzie szybciej niż sądzimy.

Wtedy własne biurko okaże się bezcenne. Dla nastolatka W okresie dojrzewania dzieci często chcą przemeblowania w swoich pokojach. Zmienia się ich ciało, psychika, upodobania. Najczęściej zmiany te chcą również odzwierciedlać w swoim otoczeniu. Dlatego stawiają na całkowicie nową aranżacje pomieszczenia. Warto przeprowadzić ją wspólnie. Wybierając razem meble możecie nauczyć się osiągać kompromis. Jest to również doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, co zdarza się w przypadku nastolatków bardzo rzadko. Zapewne dojdzie do całkowitej zmiany koloru ścian, usunięcia dziecięcych zabawek i zakupu większego biurka. Na liście obowiązkowej znajdzie się też sporo elementów dekoracyjnych.

W przypadku dziewczyn koniecznością może okazać się mebel w postaci dużego lustra i wygodnego łóżka, a także pojemna szafa. Natomiast w przypadku chłopaków dobrym wyborem będzie wygodny fotel, który przyda się podczas korzystania wciągających gier komputerowych.