Loading...

Idealne zabawki dla przedszkolaka 4-latka

Niezwykły korytarz w domu https://kupmeble.pl/oferta/szafki-na-buty

Dziecko, które przekroczyło 3 rok życia to maluch, który zaczyna bardzo interesować się otaczającym go światem – zadaje serki pytań na minutę i próbuje wszystko, co wpadnie mu w ręce. W tym wieku zdecydowanie wzrasta zainteresowanie światem i różnymi zjawiskami. Czteroletni przedszkolak to zazwyczaj bardzo ruchliwe dziecko – biega, zagląda w każdy zakamarek, tworzy bazy i chowa się po szafach, odgrywa różne scenki. Z tego też powodu wymaga dobrze dopasowanych do jego wieku zabawek, które zainteresują go na dłużej niż na minutę, zapewnią rozrywką, pozwolą rozwijać wyobraźnię, a jednocześnie rozwiną różne umiejętności. Jakie zabawki będą najlepsze dla przedszkolaka, który ukończył 3.

rok życia, ale nie jest jeszcze 5-latkiem? Poniżej znajdziesz listę ciekawych propozycji.

Mniejsze figurki dla starszaka

Czteroletni przedszkolak jest już na tyle duży, że może bawić się zabawkami zawierającymi mniejsze elementy. Nie ma obawy, że zdecyduje się je połknąć. Dlatego też 4-latkowi możemy podarować mniejsze figurki do zabawy. Może być to farma różnych zwierzątek, mniejsze klocki do tworzenia różnych budowli, zabawkowy sklepik, plac zabaw, domek dla lalek… Niemałą radość sprawią figurki ulubionych, bajkowych bohaterów.

Można z nich tworzyć ciekawe kolekcje. Najlepiej wytłumaczyć dziecko, na czym polega tworzenie takowych kolekcji. Możliwości jest wiele!

Kolejka do złożenia

Z takiej zabawki ucieszą się również tatusiowie. W sklepach dostępne są piękne, drewniane kolejki do samodzielnego złożenia i do późniejszej zabawy. Ładnie się prezentują i dostarczają niemałej rozrywki.

Warto wraz z czterolatkiem rozłożyć tory, ustawić lokomotywę i doczepić do niej wagoniki. Taka zabawka rozwija dziecięcą wyobraźnię.

Przytulanki dla czterolatków

Wydaje Ci się, że przytulanka to zabawka niewarta zachodu? Nic bardziej mylnego! Nawet pluszowy miś rozwija dziecięcą wyobraźnię, a później uczy dziecko empatii i odpowiedzialności. Dziecko nierzadko wybiera sobie ulubioną przytulankę, którą chce zabierać niemalże wszędzie. Zwykły pluszak pomaga mu zasnąć i może się do niego przytulić, gdy jest mu smutno.

Nierzadko to właśnie pierwszy przyjaciel dziecka! Czterolatek jest już na tyle duży, że w pełni doceni miłość do ulubionej zabawki.