Loading...

Fotel Chierowskiego

okleina oczyszczalnie ścieków

Okres PRL większości z nas nie kojarzy się ze zbyt wymyślnym wystrojem wnętrz. Myśląc o tamtej epoce przed oczami staje nam najczęściej meblościanka i kryształy, które stanowiły obowiązkowe wyposażenie każdego polskiego mieszkania.

Tymczasem, w czasie PRL powstało co najmniej kilka designerskich form, które dzisiaj pożądane są nie tylko przez kolekcjonerów, ale także przez Skandynawów. Doskonale bowiem wpasowują się w ich minimalistyczny styl.

Jeden z takich mebli to fotel 366 zaprojektowany przez Józefa Chierowskiego. Prosta forma zapewnia łatwość produkcji, a siedzisko w kształcie trapezu zapewnia wygodę użytkowania.

Nogi fotela umieszczone są skośnie i zwężają się ku dołowi, tworząc tym samym charakterystyczny stelaż. Istotnym elementem całej konstrukcji są opływowe podłokietniki – element typowy dla designu PRL-u.

Choć dawniej produkcja fotela 366 Józefa Chierowskiego była umasowiona, dziś możemy kupić jedynie egzemplarze poddane renowacji. Cena jednej sztuki sięga czasem nawet 1500 złotych.