Loading...

Edukacyjne zabawki dla dziecka w wieku przedszkolnym

www.swietlowki-led.com.pl https://kupmeble.pl/biale-meble-do-salonu biurka dla nauczycieli

Przedszkolak to już dziecko niezmiernie ciekawe otaczające go świata i różnych zjawisk pogodowych. Biega, odgrywa różne scenki, chowa się, wszędzie go pełno… Z uwagi na to wymaga dobrze dopasowanych zabawek edukacyjnych, które dostarczą mu niemałej rozrywki, ale i pomogą poznawać świat i uczyć się nowych umiejętności. Wszak nauka czytania, pisania czy logicznego myślenia przez zabawę jest właśnie najlepsza! Dla przedszkolaka dobre będą różnego rodzaju układanki, puzzle, zestawy kreatywne, zabawki muzyczne i wiele innych. Zobacz listę ciekawych propozycji zabawek doskonałych dla dziecka w wieku przedszkolnym. Takie akcesoria spodobają się zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy wraz z maluchem powinni uczestniczyć w zabawie.

Domino dla malucha

Domino to doskonała zabawka szczególnie dla czteroletnich już przedszkolaków. W sklepach znajdziesz kolorowe domino z różnymi postaciami z bajek, które na pewno będzie bardzo atrakcyjne dla malucha i zachęci go do zabawy. Domino można bawić się na podłodze, ale i przy stole. Nie wymaga zaawansowanych umiejętności, ale uczy dziecko logicznego myślenia i kojarzenia. Pomaga też rozwinąć koncentrację i pamięć. Domino to taka prosta gra, ale nawet i ona może nauczyć przedszkolaka cyferek i liczenia, w tym przypadku poprzez zliczanie kropek czy kształtów.

Zestawy kreatywne dla dziecka

Zabawki kreatywne to różnego rodzaju zestawy do malowania palcami lub pędzelkami, stempelki, wycinanki, wyklejanki, komplety do tworzenia figurek z modeliny czy do nawlekania koralików i tworzenia swojej biżuterii.

Wszystkie te zabawki ćwiczą motorykę małej dłoni, uczą cierpliwości i skupienia. Mali artyści na pewno szybko nie znudzą się takimi zabawkami! W sklepach znajdziesz zabawki kreatywne dla chłopców i dla dziewczynek.

Duża piłka do skakania dla malucha

Dziecko czteroletnie to dziecko, które potrzebuje dużo ruchu. Dlatego też doskonałą zabawką dla takiego przedszkolaka okaże się duża piłka do skakania z „uszami”. Dziecko będzie musiało utrzymać równowagę i nauczy się balansowania na takiej piłce. Poza tym to naprawdę świetna zabawa i świetny gadżet gimnastyczny. Dziecko może kłaść się na piłce na brzuchu i balansować do przodu i do tyłu. Podnosić i rzucać piłę. W sklepach znajdziesz też duże piłki sensoryczne z funkcją masażu.

Klocki zwykłe i konstrukcyjne 3D

Klocki to świetne zabawki edukacyjne. Bawią i uczą. Zarówno te zwykłe, jak i konstrukcyjne 3D.

Można z nich budować wieżę i różnego rodzaju budynki.