Loading...

Czy edukacja kulturowa imigrantów uchroni Europę przed islamizacją?

www.whiskey-river.pl https://witek.pl/meble-do-sypialni/ https://mextra.pl/krzesla-konferencyjne/samba-cr-sc1222-2/

Po zamachu w redakcji „Charlie Hebdo” Europa, a przede wszystkim sama Francja, musi podjąć pewne kroki, aby tego typu sytuacja się już nie powtórzyła. Przede wszystkim kolejne programy ekonomicznej i kulturowej integracji imigrantów, europejskich wyznawców islamu. Potrzebne są pieniądze i programy mające zburzyć mury społecznego getta.

Albo chociaż wyrąbać przejścia dla tych, którzy naprawdę chcieliby się z getta wydostać. Wyznawcy islamu muszą się otworzyć i poznać wartości europejskie, w końcu są to wartości cywilizacji, w której większość z nich się urodziła, i w której przyszło im żyć. Czy francuska klasa polityczna jest jeszcze zdolna do skutecznych działań na obu tych polach? Czy francuskie społeczeństwo, zjadane przez lęk i obezwładnione przez kryzys, zadowoli się takim programem minimum? Czy wyznawcy islamu są w stanie się w to włączyć? To z pewnością pokaże najbliższa przyszłość.

Podobne działania stoją także przed rządem niemieckim czy brytyjskim, bo i w tych krajach jest bardzo duża ilość imigrantów.