Loading...

Czasami wystarczy niewielki drobiazg

ZESTAWY ŚWIĄTECZNE DLA KLIENTÓW https://shop36.pl/ kartki świąteczne

Jakoś tak się przyjęło, że im większy i droższy prezent tym lepszy. Czasami nawet gdzieś gubimy tą chwilę zastanowienia, która daje nam odpowiedź na to, czy dany prezent się przyda, czy będzie często używany, czy faktycznie będziemy mogli powiedzieć, że jest trafiony. A prawda jest taka, że nie ważne jest to, ile dana rzecz kosztowała i jaka jest duża. Najważniejsza w tym wszystkim jest pamięć i chęć pokazania, że myślimy o danej osobie. Dlatego też, warto pamiętać, że czasami lepszy jest mały drobiazg, który faktycznie pokaże, że kupiliśmy go z myślą o danej osobie niż wielki prezent, który tak naprawdę okaże się całkowicie nie trafiony.

Jakie są alternatywy?

Może zamiast kupować wielki prezent, który za chwilę trafi na najwyższą półkę w szafie, lepiej zrobimy, jeśli zabierzemy daną osobę do kina i to my zapłacimy za film? A może wykupimy voucher do spa, na strzelnicę, lot motolotnią, skok ze spadochronem, czy cokolwiek innego, co zawsze było marzeniem danej osoby? Są specjalne firmy, które oferują nam kilkaset takich różnych voucherów do wyboru, a to wszystko po to, aby faktycznie dana osoba mogła spełnić swoje marzenie. Z jednej strony sam voucher będzie niewielki i nie będzie robił wrażenia, ale to co będzie w sobie skrywał, z pewnością już to wrażenie będzie robiło.

Pamiętajmy o tym, że nie tyle ważna jest kwota jaką zapłacimy za dany prezent czy jego wielkość, ale to, żeby był on jak najbardziej trafiony i żeby faktycznie dał jak najwięcej radości osobie, która go otrzyma.

Jak to jest z dziećmi?

Z jednej strony może nam się wydawać, że dzieci patrzą na to co otrzymują, że ważne jest dla nich to, aby prezent był jak największy i jak najdroższy. Faktycznie, czasami można odnieść takie wrażenie, ale niejednokrotnie jest też tak, że dla dzieci ważniejszy jest czas, jaki im poświęcimy. Może się więc okazać, że zamiast kolejnego sterowanego auta czy najnowszej gry planszowej, zdecydowanie bardziej ucieszą się ze wspólnego wyjścia na łyżwy, na trampoliny czy zamknięty plac zabaw. Może się wówczas okazać, że ten czas, który poświęcimy tylko im, bez telefonu i komputera, kiedy będziemy skupieni tylko i wyłącznie na dzieciach oraz ich potrzebach, będzie dla nich najpiękniejszym prezentem. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, przekonać się czy faktycznie ten najdroższy prezent będzie najlepszym rozwiązaniem na jaki możemy się zdecydować. Może jednak lepsze będzie coś mniejszego, ale lepiej pasującego do danej osoby? A może najlepiej zrobimy, jeśli poświęcimy jej swój czas?.